Jövőre új top kategóriás formula autós bajnokság indul Japánban

2013-ban a jelenleg Formula Nippon néven futó japán sorozat alapjaiban újjászerveződik és Japanese Championship Super Formula néven indítják a bajnokságot. A céljuk nem kisebb, mint hogy a Formula 1 és az IndyCar mellett egy harmadik top kategóriás formula autó sorozat is legyen, ami elsősorban Ázsiában működne.

A sorozat jövő évben még az idei Swift kasztnikat és a Honda és a Toyota által szállított V8-as motorokat fogják használni, de már be is jelentették, hogy 2014-ben debütálnak az új autók amelyeket a Dallara fog gyártani és várhatóan egy F1-es autó teljesítményét hozzák majd.

A Formula Nippon sorozat autói eddig sem voltak lassúak, volt olyan Suzukai hétvége, ahol a Formula Nipponos köridők jobbak voltak mint némelyik F1-es.

A sorozat a tervek szerint nem csak Japánban versenyzik majd, hanem Indiában, Kínában ás Koreában is szeretnének versenyt rendezni.